Yurt Dışı Satılık Evler

Yurt Dışı Satılık Evler

Yurt dışında gayrimenkul satın alımı için son yıllarda en çok tercih edilen bölgelerin arasında Dubai yerini almıştır. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık şehridir. Lüks yaşam seven yatırımcıların Batı’dan daha çok tercih ettikleri Dubai, mimarileriyle ünlüdür ve jet sosyeteyi sürekli ağırlaması ile meşhurdur.

Dubai’de ev satın almak ev sahibine pek çok avantaj sağlamaktadır. Dubai’nin gayrimenkul yatırımı konusundaki diğer bir avantajı da satın alınacak ev için herhangi bir miktar sınırlamasının olmamasıdır. Bununla birlikte, Dubai’de orta düzey bütçelere uygun evler de bulabilmek mümkündür. Dubai’de pek çok daire deniz manzarasına sahip veya Dubai Downtown panoramik görüntüye hakimdir. 

Dubai Emirliği’nin yabancı yatırımcılara sağladığı bir diğer avantaj da evi satın alan kişiye evi satmadığı süre kadar oturum izni hakkı tanımasıdır. Dubai’de gayrimenkul satın alma yoluyla verilen oturum izni diğer ülkeler gibi 1 ya da 3 yıl gibi sınırlı bir süre için değil, ev satılana kadardır. Bu nedenle ev sahipleri uzun yıllar Dubai oturum hakkına sahip olabilmektedirler.

Dubai son 10 yılda emlak yatırımcılarına %121 oranında kar ettirmesi ile pek çok yatırımcının ilgi odağı olmuştur. Bu durumda Dubai’ye yatırım yapmanın Türkiye’ye göre %300 den fazla kazandırdığını belirtmekte de ayrıca fayda var. Dubai’de ev almanın avantajlarını Blog bölümümüzdeki diğer yazılarda sizler için derledik; 

Neden Dubai’de Ev Satın Almalısınız ?

–Dubai’de Sınırsız Oturum İmkanı

Dubai’de gayrimenkul satın aldığınızda emlak yatırımcı vizesine (mülk ikametgâh vizesi) müracaatta bulunabilirsiniz. Bu vizeye sahip olanların Dubai’de sahip oldukları evi yada gayrimenkulü satmadıkları sürece yaşamalarına izin verilir. İki yılda bir, Dubai oturum izni yenilenmektedir.

–Dubai’de Sabit Kur Uygulaması

Dubai’de yatırım yapmak sizler için mantıklı bir tercih olacaktır, çünkü yatırımın değer kaybetme oranı yok denecek kadar azdır. Dolar ve dirhem Dubai’de sabitlenmiş kurdan işlem görmektedir.

1 $ = 3,65 Dirhem

Dubai’de kiraların yıllık alınması da, yatırımınızı daha kısa sürede geri almanıza yardımcı olmaktadır. Evinizin bulunduğu konuma göre de kira getirisi daha yüksek olacaktır.

–Dubai’de Gelir Vergisi Yok

Emlak yatırımcılarının Dubai’yi tercih etmelerinin bir diğer önemli nedeni de Dubai’de gelir vergisinin olmamasıdır. Dubai’de, yabancı yatırımcılar aldıkları ev ve/veya evler için gelir vergisi ödemezler. Dubai’de şirket sahibi olduğunuzda maaş üzerinden gelir vergisi ödemezsiniz. Dubai, ayrıca KDV’den de muaftır. 

–EXPO 2020 Gayrimenkullerin Değerini Arttıracak

Dubai Ekim 2020 ile Nisan 2021 yılı arasında dünyanın en prestijli fuarına ev sahipliği yapmaktadır. 180’den fazla ülkenin katılımcı olduğu EXPO 2020’yi, 25 milyon kişinin ziyaret etmesi beklenmektedir. EXPO 2020’de evlerin tanıtımı yapılacak, pek çok yatırımcı için Dubai emlak piyasasını hakkında bilgilendirme de bulunulacaktır. 

Karşılaştır ()