Dubai Ev Fiyatları 2021

Dubai Ev Fiyatları 2021

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) gözde kenti Dubai’de ev satın almak bizlere ilettiğiniz ve en çok sorulan soru. Peki, Dubai Satılık Ev Fiyatları ve Dubai’de ev satın almak için hangi süreçleri izlemek gerekiyor. Piyasa durumu ve geçilmesi gereken birbirinden farklı adımlara gelin birlikte göz atalım;

DUBAİ’DE DOĞRU EVİ NASIL BULABİLİRSİNİZ?

Çok sayıda online satın alma sitesinin olması sizleri bunaltabilir. Dubai hızlı büyüyen bir şehir bu yüzden yeni alanlar her zaman açılabilir. dubaisatilikev.com ile dubizzle.com en popüler internet sayfaları arasında yer alıyor.

Dubai Şehir Merkezi ile Dubai Uluslararası Finans Merkezi, çalışanlar arasında oldukça popüler ama pahalı bir bölge. Bur Dubai ve Deira daha ucuz ve aileler tarafından işletilen çok sayıda restoran bulunuyor, ama bu bölgede eski evlerde oldukça fazla.

DUBAİ’DE ORTALAMA KİRA FİYATLARI NE KADAR?

Her ev için ödeyeceğiniz miktar, mülkün boyutuna ve bulunduğu yere göre değişebilecektir. Palm Jumeirah’ta tutacağınız tek yatak odalı daire size yıllık 110 bin dirhem (30 bin dolar) kira getirisi sağlayabilir. İki yatak odalı daire için yıllık 155 bin dirhem (42 bin dolar) ve üç yatak odalı daire içinde 200 bin dirhemi (55 bin dolar) yıllık kira getirisi alabilirsiniz. Downtown Dubai’deki evlerde yaklaşık olarak aynı kira getirisine sahiptir diyebiliriz.

Deyra ve Bur Dubai’de daha ekonomik daireler ve evler bulabilirsiniz. Bu bölgede satın aldığınız evler için, tek odalı daireler yıllık 50 bin dirhem (14 bin dolar) kira getirisine sahiptir. Springs ve Jumeirah Villarında satın alacağınız iki yatak odalı villaların yıllık kira getirisi 85 bin dirhem (23 bin dolar) değerinde ama muhtemelen yıllık kira getirisi nedeni ile tercihiniz olmayabilir.

KİRALAMADA EN ÇOK DİKKAT EDİLMESİ KONU NE?

Öncelikle, ev kiralarken belirleyeceğiniz kiranın piyasa değerine uygun olduğundan emin olmalısınız. Ev sahibi olarak bakım masraflarından sorumlu olacağınızı ve bu sorumluluğu kiracıya veremeyeceğinizi bilmelisiniz.

Eğer evinizi, emlakçı aracılığı ile kiralayacaksanız yüzde beşlik bir komisyon ücreti olduğunu bilmelisiniz. Bu miktar yıllık kira ücretine göre değişebilir.

Kiralarken genellikle “soğutucusuz” ifadesini görebilirsiniz, bu ev sahibinin klima faturasını ödediği anlamına gelir. Emaar çevresindeki apartman dairelerinde görebileceğiniz bir ibare budur, villalar da karşılaşmazsınız.

KİRALAR NASIL ÖDENİR?

Çok uzun zamandır Dubai’de kiralar yıllık olarak ödenmektedir. Banka hesabını yılda birkaç defa kontrol etmekten mutluluk duyabilirsiniz.

Gelişen internet bankacılığıyla kiralar, internet para transferi ile ödeniyor. Asteco gibi, Elden kiralarını alan bölgelerde bulunuyor.

EVİNİZİ KİRALARKEN KİRACIDAN ALMANIZ GEREKEN BELGELER

Kiracı pasaportunu ve oturum vizesinin bir kopyasını vermesi gerekiyor. Eğer ev kiralarken kiracının vizesi daha çıkmadıysa, çalıştığı iş yerinden size bir belge yazmasını istemelisiniz.

Karşılaştır ()